Astronomiczny zegar miejski w parku Henrykowskim -budżet obywatelski, dzielnica Białołęka- Głosujemy do 15.09.2020 !!!!!

Głosujemy na Projekt nr . 56 Budżet Obywatelski Dzielnicy Białołęka od dziś czyli: od 1 września 2020 r. do 15 września br. Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy, który ukończył 13 rok życia (młodsi za zgodą rodziców, meldunek nie jest wymagany). Projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańców Warszawy … choć Astronomiczny Zegar Miejski w Parku Henrykowskim będzie zbudowany i posadowiony w okolicy ulic Modlińskiej i Klasyków, to skoro ma być w parku miejskim więc będzie służył wszystkim, którzy się pofatygują go odwiedzić. Zegary z natury swojej są apolityczne … mają odmierzać czas, „pracują” w najbardziej demokratyczny (choć o tym nie wiedzą) sposób Zagłosujcie na ten Projekt nr 56 w Dzielnicowym funduszu obywatelskim na rok 2021 … BIAŁOŁĘKA

link do Projektu:

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/22725?user=

Astronomiczny zegar miejski w Parku Henrykowskim

BUDŻET OBYWATELSKI (d. Partycypacyjny) na rok 2021

            Przedstawiony do głosowania projekt zakłada zbudowanie wolnostojącego, mechanicznego zegara miejskiego (ulicznego) w Parku Henrykowskim  na Białołęce, u zbiegu ulicy Modlińskiej z ulicą Klasyków. Zegar ten będzie wyposażony w mechanizm zegara typu wieżowego. Będzie on wskazywał na czterech tarczach wskazania   12 h także 24 h, kalendarz ze wskazaniami miesięcy, dni miesiąca, dni tygodnia, także fazy księżyca oraz system wybijania półgodzin i pełnych godzin. Zegar będzie zamknięty w czworobocznej obudowie ze szkła pancernego (kapsuła zaopatrzona także w system antywłamaniowy) o wysokości ok 3m. Dla zegara zaprojektowano  standardowo automatyczne nakręcanie elektryczne, oraz dodatkowo (nakręcanie społeczne), czyli możliwość nakręcania napędu zegara w sposób mechaniczny przez odwiedzających obiekt. Całość konstrukcji zegara będzie maksymalnie ażurowa, pozwalająca na obserwację pracy zegara (oraz wielu jego podzespołów) przez cały rok. Dzięki temu zegar ten oprócz propagowania kunsztu tradycyjnego zegarmistrzostwa będzie miał też walor edukacyjny. Autorzy projektu są przekonani, że zegar stanie się atrakcją dla odwiedzających park mieszkańców Białołęki,  a w przyszłości może stać się też atrakcją turystyczną oraz ciekawym miejscem spotkań.

W przekonaniu autorów projektu zegara czas (i jego odmierzanie) ma szczególne       znaczenie  i   wielką wartość w realiach współczesnych dni.

            Jeżeli Warszawiacy (w tym licznie popierający nasz projekt mieszkańcy Bałołęki) zdecydują się zagłosować na projekt nr. 56 (2080) Funduszu Obywatelskiego na rok 2021 Dzielnicy Białołęka,  to powstanie tego zegara w całości sfinansuje m.st. Warszawa i powstanie wartościowy, piękny obiekt  „zegar na wiele, wiele lat”.

Autorzy starali się przedstawić projekt wyjątkowy, nie tylko w skali dzielnicy Białołęka, ale i miasta stołecznego Warszawy, a nawet Polski.

             W naszym przekonaniu będzie to naprawdę wyjątkowy obiekt. Bardzo liczymy na Wasze głosy i już dziś dziękujemy za poparcie naszego projektu! Pozdrawiamy; Jan Szymański (autor) oraz Maciej Wojas (współautor)

My przygotowaliśmy projekt – teraz wszystko w Waszych rękach.