Cennik naprawy zegarów i zegarków

Informujemy, że nie prowadzimy wyceny, doradztwa, oceny stanu i nie podajemy kosztów naprawy bez obejrzenia zegarka. Same zdjęcia nigdy  nie odzwierciedlają realnego jego stanu. Tak jak lekarz nie leczy na odległość tak zegarmistrz może podjąć się naprawy dopiero gdy zobaczy zegarek.

Zapraszamy do pracowni i prosimy o kontakt telefoniczny. Pracownie są zlokalizowane na Białołęce (ul. Ceramiczna 5 lok. 4u). Wcześniejszy kontakt telefoniczny znacznie ułatwi współpracę.

Cena usług

Cena każdej usługi kalkulowana jest na podstawie wyceny godzin pracy zegarmistrza przeznaczonych na naprawę powierzonego zegarka. Aktualna cena 1 roboczogodziny wynosi 80 zł.

Cena usługi zawsze zależy od stanu zegarka, marki, dostępności części zamiennych oraz jego stopnia zużycia.

Uwaga! Naprawy niestandardowe wyceniamy w oparciu o kryterium pracochłonności i czasu zużytego na naprawę 

Uwaga! Ekspertyza i wycena kosztu naprawy zegar(k)a w naszej pracowni  jest bezpłatna.

Uwaga! Może się zdarzyć, że wycena (koszt) naprawy przekracza wartość materialną – księgową powierzonego przedmiotu. O takiej sytuacji klient jest informowany przed podjęciem decyzji o ewentualnej naprawie.

Uwaga! Na życzenie klienta możemy dostarczyć szczegółowy kosztorys naprawy (rekonstrukcji- odbudowy) zegara/zegarka

Wymiana baterii

Wymieniane baterie pochodzą z firm: Energizer, Renata, Maxell, Sony, Seizaken. Wszystkie one pochodzą z legalnych źródeł (ma to znaczenie dla ich trwałości, gdyż dostarczane są wg. określonej procedury). Każda nowa bateria przez nas wymieniona ma roczną gwarancję oraz jest datowana i sygnowana.

Uwaga! Zdarza się, że stan zegarka zmienia się wskutek uszkodzeń spowodowanych „wylaniem się” baterii, która nie była wymieniona na czas. Wówczas koszt wymiany baterii będzie powiększony o koszt oczyszczenia zegarka przed założeniem nowej.

Cennik wymiany baterii zależy między innymi od rodzaju baterii (tańsze i droższe) oraz komplikacji w budowie koperty (np. wodoszczelna, złota) a opcja wyboru odpowiedniej baterii każdorazowo proponowana jest  klientowi do akceptacji.

Zakres cen wymiany baterii waha się od:  5,00 zł (tanie baterie alkaliczne) do 60,00 zł (nietypowe baterie srebrowe czy litowe).

Naprawa i wymiana pasków oraz bransolet

Skracanie bransolet – cena zwykle waha się od 10,00 zł do 40,00 zł. i zależy od formy bransolety ( rozkręcane, rozkuwane).

Wymiana teleskopów – typowe 5,00 – 10,00 zł za sztukę. Cena wymiany teleskopów specjalnych ( cienkich, grubych, półokrągłych) ustalana jest indywidualnie.

Wymiana, zakładanie nowych pasków – ceny tych usług nie przekraczają od kilku do kilkunastu złotych. Jeśli zegarek był naprawiany gruntownie w pracowni, wymiana gratis. Możliwa jest wymiana pasków droższych, nietypowych lub dedykowanych, które dostarczy klient lub zamówi firma. Z uwagi na charakter pracowni (nie jest sklepem) w pracowniach posiadamy niewielki wybór pasków w podstawowych wymiarach w cenach od 15,00 do 80,00 zł.

Czyszczenie mechanizmu /wymiana

Kompletny zakres prac do wykonania w zakresie czyszczenia lub wymiany mechanizmu możemy przekazać zarówno osobiście jak i telefonicznie i ustalić cenę usługi bez konieczności ponownej wizyty w pracowni, o ile klient zdecyduje się na pozostawienie zegarka do weryfikacji w firmie, (za pokwitowaniem)

Podobnie taki zakres prac – koniecznych lub fakultatywnych, przedstawiamy klientom przekazującym zegarki drogą pocztową, kurierem.

Wykonujemy prace zaakceptowane przez klienta i z ustaloną ceną. Jeśli okaże się, że cena może ulec zmianie z uwagi na nieprzewidziane okoliczności, każdorazowo omawiamy tę sprawę z klientem.

W przypadku wielu zegarków elektronicznych (elektrycznych, kwarcowych, bateryjnych) jest wymiana całego modułu (elektrycznego, mechanicznego, bądź też całego mechanizmu).  Koszt modułu zależny jest od jego typu i dostępności na rynku a także kursu dnia – przelicznika walutowego. 

Przykładowe ceny modułów dla zegarków kwarcowych: 

– mechanizm podstawowy japoński od 15,00 do 40,00 zł,

– mechanizm podstawowy „swiss made” od 40,00 do 100,00 zł

– mechanizmy kwarcowe z komplikacjami dat (różne wskazania kalendarza ) od 80,00 – 170,00 zł

– moduły zegarków kwarcowych z chronografem od 120,00 – 230,00 zł (japońskie) 

– moduły zegarków z chronografem i innymi komplikacjami „swiss made” (np. Ronda, Harley) od 140,00 – 300,00 zł

– moduły „swiss made” (ETA) dla zegarków wysokiej półki cenowej  od 300,00 – 800,00 zł

Posiadamy zbiór części i mechanizmów do zegarów starych i antycznych z „drugiego obiegu”, jak również jesteśmy w stanie spróbować je sprowadzić.

Wymiana szkła

Wymieniamy standardowe szkła  gotowe (plexi, szkło) – jak również dorabiamy różne szkła w kopertach nietypowych (kształt i forma) w porozumieniu z klientem odnośnie oczekiwanej  jakości i materiału z którego ma być wykonane.  Przykładowe ceny:

– szkiełka plastikowe od 15,00 – 40,00 zł

– typowe szkła okrągłe od 30,00 – 80,00 zł

– kształty nietypowe owalne, fasonowe, szlifowane – ich cena jest ustalana indywidualnie, ponieważ wymaga współpracy z optykiem.

Prace podnoszące estetykę naprawianego zegara/zegarka

-Szlifowanie kopert od 40,00 zł

-Chromowanie kopert – odnawianie od 80,00 zł

– Renowacja skrzyń zegarów drewnianych – wycena indywidualna

Naprawa zegarów antycznych, wiszących podłogowych, kominkowych

Podejmujemy się takich napraw, koszt  w zależności od stanu zegara i jego stopnia zużycia (zniszczenia). Przewidujemy wizyty u klienta jeśli zachodzi taka potrzeba, jak również przywozimy i ustawiamy naprawiony zegar w domu. Z uwagi na pracochłonność takie naprawy zwykle wyceniane są od 200,00 zł.

Inne

Uwaga! Firma podejmuje się w swoich pracowniach zadań nietypowych:

– Naprawiamy pozytywki i inne  mechanizmy grające oraz zegary/zegarki (czasomierze z różnymi komplikacjami).

– Naprawiamy zegary z kukułką oraz zegary szwarcwaldzkie (również te najstarsze w pełni drewniane).

– Uruchamiamy, konserwujemy, dorabiamy brakujące części do zegarów z roczną rezerwą chodu ( balans torsyjny pod szkłem).

– Podejmujemy się napraw zegarów francuskich typu „Comptois” ( ścienne, podłogowe) oraz kominkowe typu „paryskiego „.

– Szczególnie mile widziane są zegary pochodzące z polskich firm (GB, Metron, F.Woroniecki, W. Grabau, GF), o których mamy dużą wiedzę teoretyczną i bogate doświadczenie praktyczne w ich naprawie.

Chętnie doradzimy jaki zegar warto umieścić we wnętrzu tak aby pasował do jego wystroju.

Opowieści o zegarach/zegarkach klientów,historii producentów oraz informacje jak się z nimi obchodzić są gratis 🙂