Zegarmistrzostwo – nasza misja

Firma Demon, której szefem i mózgiem jest Jan Szymański,  łączy najlepsze tradycje rzemiosła zegarmistrzowskiego.  Zegarmistrzostwo jest dla niego nie tylko pracą ale prawdziwą pasją. Zegarmistrz to rzemieślnik, który musi cały czas pogłębiać swoją wiedzę w zakresie rozwoju nowinek technologicznych.  Dobry zegarmistrz łączy w swej pracy znajomość wielu zawodów, wielu specjalizacji i posługuje się wieloma narzędziami.

Firma Demon przede wszystkim specjalizuje się w naprawach i remontach zegarów i zegarków antycznych, zabytkowych, pamiątek rodzinnych, przede wszystkim mechanicznych. Jesteśmy kolekcjonerami i miłośnikami zegarów, zegarków i starych narzędzi zegarmistrzowskich . Naprawimy zegary  i zegarki z  tzw. komplikacjami na przykład chronografy, zegary dzwoniące, repetiery, carillony, pozytywki także zegary figuralne i z kukułką, zegary ludowe np. tyrolskie i szwarcwaldzkie.

W ramach standardowego serwisu zegarmistrzowskiego oferujemy paski, szkła, sprężyny, teleskopy, wałki naciągowe. Dorabiamy też indywidualnie brakujące części w zegarach i zegarkach specjalnych.

Posiadamy baterie różnych klas jakościowych nie tylko do współczesnych zegarków elektrycznych, elektronicznych czy kwarcowych oraz wielu innych urządzeń współczesnej mikroelektroniki  ( piloty samochodowe i inne, termometry, wagi i tym podobne oraz baterie do zabawek.

Podejmujemy się okresowej konserwacji  zegarów, zegarków ich regulacji oraz czyszczenia  kopert, bransolet (także jubilerskich). Otaczamy opieką kompleksową kolekcje  zegarów i zegarków, zapewniając im serwis.  Wystawiamy faktury VAT na wykonane usługi.

Oferujemy również doradztwo w zakresie aranżacji ustawienia zegarów w danej przestrzeni, poradę  specjalna w zakresie pomocy w zakupie zegarków i zegarów na indywidualne zamówienie, także jako okolicznościowe prezenty.

Zapraszamy do odwiedzenia pracowni zegarmistrzowskiej na warszawskiej Białołęce (Ceramiczna 5 lok. 4u)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.